Projekt PL-BY-UA

Festyn sportowo-rekreacyjno-integracyjny Alojzów 2015

 

W dniu 24 września 2015 r. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Werbkowicach oraz Centrum Szkoleniowo-Rehabilitacyjne „Źródło” z Lwowa było organizatorem festynu sportowo-rekreacyjno-integracyjnego dla 200 osób – niepełnosprawnych i ich otoczenia z obszaru przygranicznego. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu pn. „Transgraniczna współpraca na rzecz edukacji, rehabilitacji i turystyki osób niepełnosprawnych - przebudowa, rozbudowa i adaptacja budynków rehabilitacyjnych w Alojzowie i Lwowie”, współfinansowanego z Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2007–2013.  

Impreza połączona została ze wspólnym spotkaniem kończącym projekt, uroczystym otwarciem powstałego w ramach projektu Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Alojzowie oraz prezentacją efektów przeprowadzonego projektu, podsumowaniem działań, a także osiągniętych celów, produktów i rezultatów.

Uświetnieniem imprezy był występ niecodziennych gości, znakomitych gwiazd sceny muzycznej, które na co dzień aktywnie działają na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych. Swoją obecnością zaszczycili nas Artur Gadowski, Natalia Wilk i Tomasz Momot, którzy wykonali „Najpiękniejsze ballady świata” oraz Kuba Raczyński Quartet z gościnnym udziałem Moniki Kuszyńskiej.

 

W uroczystości wzięło udział 200 osób w tym osoby niepełnosprawne i ich otoczenie z obszaru przygranicznego, tj. podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Werbkowicach i Centrum Szkoleniowo-Rehabilitacyjnego „Źródło” z Lwowa, rodzice podopiecznych obu Partnerów, pracownicy obu organizacji oraz osoby związane z tymi podmiotami.

Celem zrealizowanego przedsięwzięcia było upowszechnianie tzw. „dobrych praktyk”, promocja współpracy transgranicznej oraz aktywizacja społeczna i integracja osób niepełnosprawnych i ich otoczenia na obszarze przygranicznym. Działanie to umożliwiło osobom niepełnosprawnym i ich bliskim udział w wydarzeniu oraz aktywne i kreatywne spędzenie czasu wolnego.

W ramach działania realizowano następujące zadania:

Zadanie 1 – Część artystyczna

Zadanie 2 – Tłumacz języka ukraińskiego i angielskiego

Zadanie 3 – Catering

Zadanie 4 – Zakwaterowanie

Zadanie 5 – Obsługa medyczna

Zadanie 6 – Ochrona

Zadanie 7 – Materiały promocyjne - zestawy upominkowe dla 200 uczestników festynu

"Niniejszy dokument  został sporządzony przy finansowym wsparciu  Unii Europejskiej, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013.  Beneficjent  Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Werbkowicach ponosi wyłączną odpowiedzialność za treść niniejszego dokumentu którego w żadnym wypadku nie należy rozumieć  jako dokumentu odzwierciadlającego stanowisko Unii Europejskiej".

 

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia

na Rzecz Osób z Upośledzeniem

Umysłowym Koło w Werbkowicach

 

Prezentacja przebiegu budowy OREW w Alojzowie

Otwracie OREW w Alojzowie - materiał wideo

WIZYTA STUDYJNA - WERBKOWICE 28.08.2015r.

 

      W miesiącu sierpniu bieżącego roku w Werbkowicach odbyła się kolejna wizyta studyjna partnerów w związku z realizacją projektu: „TRANSGRANICZNA WSPÓŁPRACA NA RZECZ EDUKACJI, REHABILITACJI I TURYSTYKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – PRZEBUDOWA, ROZBUDOWA I ADAPTACJA BUDYNKÓW REHABILITACYJNYCH W ALOJZOWIE I LWOWIE”

Protokół

 

WSPÓLNY TRANSGRANICZNY

PROGRAM POMOCY

OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM

     Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina 2007-2013 „Niniejszy dokument został sporządzony przy finansowym wsparciu Unii Europejskiej, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013. Beneficjent Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Werbkowicach ponosi wyłączną odpowiedzialność za treść niniejszego dokumentu którego w żadnym wypadku nie należy rozumieć jako dokumentu odzwierciadlającego stanowisko Unii Europejskiej”.
 

Kontakt

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Werbkowicach

Warsztat Terapii Zajęciowej w Alojzowie
Alojzów 39, 22-550 Werbkowice
tel./fax. : +48 (84) 639-73-43
Email :  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona www : www.werbkowice.psoni.org.pl

Numer konta bankowego: Bank Spółdzielczy w Werbkowicach 24 9642 0009 2001 0000 1603 0001